Evreka Akıllı Atık Toplama Sistemi, geliştirdiği sensörler ve algoritmalar sayesinde tüm konteynerlere gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak geleneksel çöp ve atık toplama sistemlerine çözüm ve verimli araç planlaması sunar.

Bu yenilikçi ve çevreci çözüm, her bir konteynere yerleştirilen kablosuz doluluk algılama sensörleri sayesinde gerçekleştirilir. Evreka akıllı sistemi, bu sensörler sayesinde çöp konteynerlerinin doluluk oranını anlık olarak ölçer ve makineler arası iletişim (M2M — machine to machine) teknolojisi sayesinde de bu veriyi bulut sistemine gönderir. Toplanan bu verilerin işlenmesi sonrasında ise belirli bir bölgeye ait belirli sayıdaki çöp konteynerleri arasından hangilerinin o gün toplanması gerektiği belirlenir ve o güne özel bir atık toplama rotası oluşturulur. Bu günlük rotalar daha sonra çöp toplama araçlarının şoförlerinin de kolaylıkla kullanabileceği ve araçlara monte edilmiş bir navigasyon sistemine iletilir. Bu bilgi sayesinde şoförler, hangi rotayı izlemeleri ve hangi konteynerlerde durmaları gerektiği bilgisini otomatik olarak sistemden almış olurlar.

Burada amaç tamamen optimize edilmiş bir rota oluşturarak, şoförlerin gereksiz zaman ve enerji kaybı yaşamamasını sağlamak ve bu sayede de karbondioksit salınımını azaltmak ve çöp toplama maliyetinde yüzde 55’e varan azalmalar sağlamaktır.

Siz de kurumunuzun sorumluluk alanında bu avantajlardan faydalanmak isterseniz bize ulaşın.