top of page
nanoCAD-Logolari-Add-On-Cluster-1024x326.png

NanoCAD, DWG standardıyla tamamen uyumlu profesyonel bir CAD platformudur. 2D/3D çizim için mühendislik, mimari ve inşaat profesyonellerinin ihtiyaçlarına özel modüllerle genişletilebilen geniş bir araç seti ile standart kullanıcı arayüzü sunar.

 • nanoCAD, tam (native) DWG desteği sunan, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz komple bir yazılımdır. 

 • Tam “native” DWG desteği ile dosyalarınızı kayıpsız açabilir, çalışmalarınızı sürdürebilir ve aynı şekilde kayıpsız kaydedebilirsiniz.

 • 1990 yılına (versiyon R11) kadar geriye dönük tüm AutoCAD versiyonlarında dosya kaydetmeye olanak sağlar.

 • AutoCAD®’de yer alan tüm komut ve fonksiyonları içerir.

 • DWG, STEP, STL, IGES, PDF 3D, JT, X_T/B, VRML gibi uzantılar ile farklı 3D CAD yazılımları ile doğrudan entegrasyon sağlar.

 • Elinizdeki yazılımı bugün kapatıp, yarın nanoCAD‘i açarak projeniz üzerinde çalışmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 • Cüzi bedellerle 1 ya da 3 yıllık tam kullanım hakkı edinebilirsiniz. 

 • 3 yıllık anlaşmalarda yazılım kalıcı olarak firmanıza ait olur. 

nanoCAD, alışık olduğunuz ara yüzüyle sunduğu güçlü çizim ve tasarım araçları, tam DWG uyumluluğu ve açık API desteği ile ilk günden tüm ihtiyaçlarınıza karşılık vermek üzere yaratıldı.

Son sürümden itibaren geriye dönük olarak 1990 yılına kadar tüm DWG® uzantılarında dosya okuyabilme ve kaydedebilme özelliğine sahiptir. 

nanoCAD, diğer CAD yazılımlarında oluşturulmuş olan proxy objelerinin teknik bilgilerini aynen korur. DWG dosyasını bozmaz. Bu şekilde nanoCAD ile üçüncü parti CAD yazılımları arasında çift yönlü dosya alışverişi mümkün olur. Tek platformdan çalışma rahatlığı!

3D objelerin 3D olarak görüntülenmesine olanak tanır. Ayrıca ek bir yazılım ihtiyacınız olmaksızın kolayca 3D obje içeren çizimler yapabilirsiniz

Dinamik Veri Girişi

Dinamik veri giriş özelliği sayesinde, komut satırını kullanmaya gerek olmadan öznenizin boyut ve parametrelerini kolayca belirleyebilirsiniz.

Dinamik veri giriş özelliği elementleri sıfırdan oluştururken de, düzenlerken de çizimlerinizi en kolay yoldan gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Bu faydalı özellik üç ana fonksiyon içeriyor:

 • İmleç girişi

 • Boyut (dimension) girişi

 • Dinamik onaylar

nanoCAD ToolPalettes.png
image.png

Araç Paletleri

Yeni özelliğimiz olan araç paletleri, size alışık olduğunuz standart blokları hızlıca eklemenizi, ya da sık kullanılan komutları rahatça çağırmanızı sağlıyor. Standart bloklar size yetmezse, kendi özel araç paletinizi oluşturmanız da mümkün. Ayrıca kendi script’lerinizi setlerinizi oluşturarak tek tuşla çağırmanıza da olanak sağlıyoruz. 

Tüm Belgelerinizi Yönetin

NanoCAD ile, kullanım sırasında boyutları ne olursa olsun mühendislerin alışık olduğu dosya grupları oluşturabilirsiniz. Bu yolla yüzlerce farklı dosyanın otomatik numaralandırma da dahil birçok pratik fonksiyonla tek bir yerden ortak olarak yönetilmesi mümkün.

Güçlü 3D Modelleme

Tek bir modelleme alanı içinde iki tür 3D modelleme silahı bir arada;

İlki,  yapı geçmişine dayalı standart 3D katı modellemesi üzerine alışık olduğunuz tipik MCAD aracı. Daha açık olmak gerekirse, bir şekilde aşina olmuş olabileceğiniz AutoCAD® Inventor veya SolidWorks® yazılımlarına bir hayli benziyor. 3D tasarım alanı içerisinde, model tasarım geçmişini içeren bir 3D tasarım aracı barındıran özel bir “geçmiş” (history) penceresine de sahip. 

İkincisi, yani Doğrudan Modelleme, tasarımcılara modellemelerini sıfırdan yaratır veya düzenlerken göründüğü şekliyle gerçek zamanlı bir yaklaşım imkanı sağlıyor. NanoCAD Pro, düzenlenebilir ve akıllı özellikler içeren temel yapı taşlarını (kutular, silindirler, koniler, küreler, piramitler, çokgen katı modeller, vb.)  tasarlamanıza imkan sağlıyor. 

Modüller

 

3D Modelleme Modülü; 2 boyut çizimler ve 3 boyut katı modelleme üzerinde çalışmaya imkna verir ve hem 2 hem 3 boyutta parametrik sınırlamalarla sıradan parçaları kompleks 3 boyutlu resimler haline getirebilir.

 

Mekanik Modülü; ISO standardında parça ve assamble kütüphanesi içerir. Ayrıca dahili hesaplama ve çizim araçları sunar.

 

İnşaat Modülü; mimari çizimler için kullanılır. Duvar, pencere, kapı gibi objelerin parametrik tipleri bina çizimlerini hayli hızlandırır. Ayrıca çeşitli notasyon objeleri de proje dokümantasyonu oluşturmayı oldukça kolaylaştırır.

 

Raster Modülü; taranmış çizimleri CAD çizimlerine çevirmek için kullanılan modüldür.

 

Topoplan Modülü; dijital arazi modellemesini hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirmek için geliştirilmiştir.

nanoCAD'in yeteneklerini diğer popüler çizim araçlarıyla

bottom of page